top of page
IMG_9714.jpeg

REKVALIFIKAČNÍ KURZ

Délka kurzu: 2 měsíce / 250 hodin
Vhodné pro: Začátečníky 
Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 41 900 Kč
Kurz může uhradit úřád práce  
 

Akreditovaný kurz Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy je ukončený udělením Rekvalifikace v oboru Holič, díky které můžete zažádat o živnostenské oprávnění a začít tak podnikat v barberingu. Lektorský tým a odborné vzdělávací centrum, Vám poskytne podmínky pro Vámi zvolenou formu studia.

BARBER START

Délka kurzu: 1 měsíc / 64 hodin
Vhodné pro: Začátečníky 

Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 18 000 Kč

 

Komplexní školení vám pobrobně ukáže, jak stříhat nůžkami a strojkem (fadování) a to včetně základních holičských střihů jako je pánská klasika, undercut, pompadour, crop atd, včetně stylingu.  Naučíte se holit a upravovat vousy strojkem a břitvou. Společně projdeme i historii, druhy používané kosmetiky a příslušenství pro holiče. Průběžně během školení také probíhají písemné testy. Závěrem školení je teoretická a praktická zkouška. Její hodnocení předáváme s certifikátem o absolvování kurzu naší akademie. Nejlepší z vás získají jedinečný velký certifikát Barber Specialista! Kurz je určený pro začátečníky nebo studenty středních škol.

Snímek obrazovky 2024-05-31 083756.png
Snímek obrazovky 2024-05-31 081943.png

BARBER INTENSIVE

Délka kurzu: 2 týdny / 32 hodin
Vhodné pro: Mírně pokročilé 
Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 10 000 Kč

Kondiční kurz je zaměřený především na praxi. Ukážeme vám, jak pracovat se strojky, nůžkami, břitvou a příslušenstvím. Naučíte se stříhat moderní střihy, upravovat vousy, a jak používat a zvolit kosmetiku. Absolventi školení jsou oceněni certifikátem o absolvování kurzu naší akademie. Školení je vhodné pro mírně pokročilé a pro kadeřníky po dlouhodobé pauze v oboru. 

ZÁKLADY FADOVÁNÍ

Délka kurzu: 1 den / 8 hodin
Vhodné pro: Začátečníky 

Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 4 000 Kč

 

Moderním trendem posledního desetiletí v barberingu je práce se strojky. Kurz vám ukáže základní techniky a postupy fadování pomocí stříhacího, konturovacího a holicího elektrického strojku a jednoduchý postup práce s nůžkami. Kurz je určený pro úplné začátečníky a kadeřníky, kteří se chtějí zdokonalit v pánském stříhání nebo si stříhání pánských vlasů vyzkoušet. 

IMG_2122.JPEG
Snímek obrazovky 2024-05-31 071430.png

MAN & COLORS

Délka kurzu: 4 dny / 32 hodin
Vhodné pro: Začátečníky
Lektor: Robert Kellner

Cena: 10 000 Kč

Poslední modou pánských účesů je barvení a melírování vlasů. Kurz vám prozradí detailní barevnou typologii, barvení, tónování a odbarvení vlasu a vousu. 

LONG HAIR

Délka kurzu: 4 dny / 32 hodin
Vhodné pro: Pokročilé

Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 12 500 Kč

 

Obsahem kurzu je teorie způsobů projekce úhlů při tvorbě účesů, segmentace pramenů vlasů, a techniky použití nůžek a hřebene. Zaměříme se také na správné držení těla svého i zákazníka. Ukážeme si, jak stříhat středně dlouhé pánské vlasy, mezi které patří střih pánské mikado, vrstvené pánské vlasy, mullet a pánská klasika, mullet. Školení je vhodné pro absolventy kurzu Barber start 1, a pokročilé holiče a kadeřníky.

IMG_2124.JPEG
Snímek obrazovky 2024-06-03 070951.png

STYLING & MISTRŮ

Délka kurzu: 1 dny / 8 hodin
Vhodné pro: Začátečníky
Lektor: Robert Kellner

Cena: 4 000 Kč

Barbering je řemeslem a umění v jednom. Styling je právě tím uměleckým zakončením, který střihu dodává svou jedinečnost. Naučíte se zde pánskou foukanou, sedmičku, kladenou vlnu a další techniku. Probereme do detailu jaká kosmetika je kdy a jak vhodná. Ukážeme si také techniky vodové ondulace a trvalé preparace.

POKROČILÉ FADOVÁNÍ

Délka kurzu: 2 dny / 16 hodin
Vhodné pro: Mírně pokročilé, pokročilé

Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 7 500 Kč

 

Kurz vám ukáže techniky fadování jako nůžkový fade, taper fade a tipy a triky k zdokonalení vašich dosavadních postupů. Kurz je určený pro mírně pokročilé, absolventy kurzu Barber Start 1 a Základy fadování, a kadeřníky, kteří se chtějí zdokonalit v pánském stříhání. 

IMG_2121.JPEG
86C87611-E86B-4E85-A97D-881C59708EE5.JPEG

SHAVING & BEARDTRIM

Délka kurzu: 1 dny / 8 hodin
Vhodné pro: Začátečníky
Lektor: Jaroslav Vachata

Cena: 4 000 Kč

Rozdíl mezi kadeřníkem a barberem rozhodně je, že barber dokáže upravit nejen vlasy, ale hlavně i vousy! Školení je zaměřené na jejich holení do hladka a úpravu plnovousu. Podíváme se společně na obsáhlou historii barberingu od starověku až do dnešních moderních časů. Projdeme si také historii břitvy a teorii jejího použití a péče. Ukážeme si postup holení do hladka a úpravy plnovousu. Součástí kurzu je také praxe na živých modelech.

INDIVIDUÁLNÍ ŠKOLENÍ

Délka kurzu: dle domluvy

Vhodné pro: dle domluvy

Cena: 1 400 Kč / 1 h

 

Individuální školení probíhá standardně mezi 1 lektorem a 1 účastníkem. Jiné podmínky lze stanovit předem dle domluvy s daným lektorem. Velkou výhodou je, že lektor věnuje čas pouze vám a je tak mnohem lépe schopen se na vás zaměřit. Probereme teoreticky i prakticky témata, která vás zajímají. Ať z oblasti historie, techniky stříhání, stylingu nebo holení a úpravy vousů atd.  ​To celé třeba i na vícero setkání, kde můžeme na sebe jednotlivá témata synergicky navázat.

Snímek obrazovky 2024-05-31 081656.png
Snímek obrazovky 2024-05-31 084132.png

ŠKOLENÍ SALÓNŮ

Délka kurzu: dle domluvy
Vhodné pro: dle domluvy
 

Cena: dle domluvy

Školení poskytujeme na míru dle potřeb vašich holičů a kadeřníků. Probereme teoreticky i prakticky témata, která vás zajímají. Ta můžeme zaměřit na oblast historie barberingu, fadování techniky stříhání krátkých, středně dlouhých a dlouhých vlasů, stylingu, foukané, melírování, barvení nebo holení a úpravy vousů.​ Jsme schopni uspořádat školení v našich prostorách nebo vás navštivít ve vašem salóně.

PRONÁJEM VÝCVIKOVÉHO CENTRA

Máte zájem o pronájem výcvikového odborného centra pro holiče a kadeřníky?

Pro více informací nám napište nebo zavolejte na tel. číslo: +420 704 971 025‬. Cena pronájmu za den 6000 Kč.

bottom of page