Kurzy

Rekvalifikační kurz

Doba: 2 měsíce, 250 hod

Cena: 35 000 Kč​​

Akreditovaný kurz Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy je ukončený udělením Rekvalifikace v oboru Holič, díky které můžete zažádat o živnostenské oprávnění a začít tak podnikat v barberingu. Lektorský tým a odborné vzdělávací centrum, Vám poskytne podmínky pro Vámi zvolenou formu studia.

Barber start 1

Doba: 1 měsíc, 64 hodin​

Cena: 15 000 Kč​​

Komplexní školení vám pobrobně ukáže, jak stříhat nůžkami a strojkem (fadování) a to včetně základních holičských střihů jako je pánská klasika, undercut, pompadour, crop atd, včetně stylingu.  Naučíte se holit a upravovat vousy strojkem a břitvou. Společně projdeme i historii, druhy používané kosmetiky a příslušenství pro holiče. Průběžně během školení také probíhají písemné testy. Závěrem školení je teoretická a praktická zkouška. Její hodnocení předáváme s certifikátem o absolvování kurzu naší akademie. Nejlepší z vás získají jedinečný velký certifikát Barber Specialista! Kurz je určený pro začátečníky nebo studenty středních škol.

Barber start 2

Doba: 1 měsíc, 64 hodin​

Cena: 15 000 Kč​​

Navazující pokročilé školení na kurz Barber start 1. Kurz je zaměřený na náročnější techniky střihu nůžkami a práci s delšími vlasy, pokročilé fadování a to včetně nůžkového fade. Součástí kurzu je i barevná typologie a následné barvení a odbarvení vlasu a vousu. Průběžně během školení také probíhají písemné testy. Závěrem školení je teoretická a praktická zkouška. Její hodnocení předáváme s certifikátem o absolvování kurzu naší akademie. Nejlepší z vás získají jedinečný velký certifikát Barber Master! Kurz je určený pro absolventy kurzu Barber start 1 a pokročilé kadeřníky a holiče.

Barber intensive

Doba: 4 denní, 32 hodin​

Cena: 7 500 Kč​​

Kondiční kurz je zaměřený především na praxi. Ukážeme vám, jak pracovat se strojky, nůžkami, břitvou a příslušenstvím. Naučíte se stříhat moderní střihy, upravovat vousy, a jak používat a zvolit kosmetiku. Absolventi školení jsou oceněni certifikátem o absolvování kurzu naší akademie. Součastí kurzu je také závěrečná zkouška. Školení je vhodné pro mírně pokročilé a pro kadeřníky po dlouhodobé pauze v oboru. 

Long hair

Doba: 2 denní​, 16 hodin

Cena: 5 500 Kč​​

Obsahem kurzu je teorie způsobů projekce úhlů při tvorbě účesů, segmentace pramenů vlasů, a techniky použití nůžek a hřebene. Zaměříme se také na správné držení těla svého i zákazníka. Ukážeme si, jak stříhat středně dlouhé pánské vlasy, mezi které patří střih pánská klasika, mullet a bowl. Školení je vhodné pro absolventy kurzu Barber start 1, a pokročilé holiče a kadeřníky.

Man & colors

Doba: 2 denní​, 16 hodin

Cena: 5 500 Kč​​

Poslední modou pánských účesů je barvení a melírování vlasů. Kurz vám prozradí detailní barevnou typologii, barvení, tónování a odbarvení vlasu a vousu. 

Základy fadování

Doba: 1 denní, 8 hodin

Cena: 2 500 Kč​​

Moderním trendem posledního desetiletí v barberingu je práce se strojky. Kurz vám ukáže základní techniky a postupy fadování pomocí stříhacího, konturovacího a holicího elektrického strojku. Kurz je určený pro začátečníky a kadeřníky, kteří se chtějí zdokonalit v pánském stříhání. 

Pokročilé fadování

Doba: 1 denní, 8 hodin

Cena: 2 500 Kč​​

Kurz vám ukáže techniky fadování jako nůžkový fade, taper fade a tipy a triky k zdokonalení vašich dosavadních postupů. Kurz je určený pro mírně pokročilé, absolventy kurzu Barber Start 1 a Základy fadování, a kadeřníky, kteří se chtějí zdokonalit v pánském stříhání. 

Shaving & Beardtrim

Doba: 1 denní​, 8 hodin

Cena: 2 500 Kč​​

Rozdíl mezi kadeřníkem a barberem rozhodně je, že barber dokáže upravit nejen vlasy, ale hlavně i vousy! Školení je zaměřené na jejich holení do hladka klasickou břitvou, její strhnutí ostří na kameni a následné obtahování na řemeni. Ukážeme si postup napěnování a napaření vousů.

Styling mistrů

Doba: 1 denní, 8 hodin

Cena: 2 500 Kč​​

Barbering je řemeslem a umění v jednom. Styling je právě tím uměleckým zakončením, který střihu dodává svou jedinečnost. Naučíte se zde pánskou foukanou, sedmičku, kladenou vlnu a další techniku.  Probereme do detailu, jaká kosmetika je kdy a jak vhodná.

Individuální kurz

Doba: 1 denní​, 5 hodin

Cena: 4 000 Kč​​

Individuální školení probíhá mezi 1 lektorem a 1-2 účastníky. Velkou výhodou je, že lektor věnuje čas pouze vám a je tak mnohem lépe schopen se na vás zaměřit. Probereme teoreticky i prakticky témata, která vás zajímají a to třeba i na vícero setkání.